Haber Detayı
31 Mart 2016 - Perşembe 14:00 Bu haber 1158 kez okundu
 
Enduro Sezonu Bodrum’da ‘Rekor’la Açılacak
Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 02-03 Nisan 2016 tarihlerinde 200 sporcunun katılımıyla Bodrum’da yapılacak.
- Haberi
Enduro Sezonu Bodrum’da  ‘Rekor’la Açılacak

Ülkemizde 2016 enduro sezonu, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açılacak. Bodrum’da 02-03 Nisan tarihlerinde startı verilecek Enduro Şampiyonasının ilk yarışı, enduro tutkunlarını bir araya getirecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Kızılağaç Köyü Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda yapılacak.

 

Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası’nın Bodrum ayağına, ülkemizin çeşitli illerden 200 sporcu katılacak. Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 02 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da Bodrum Meydanı’ndan start alacak. 03 Mart Pazar günü saat 10:00’da ise Bodrum Arena’da extreme ve enduro test etaplarında sporcular yılın ilk terini akıtacak. Endurocular toplam 108 km’lik (4 tur) parkurda hem doğa hem de birbirleriyle mücadele edecek.

 

 

SPORCULARI ZORLU BİR PARKUR BEKLİYOR

Sezonun açılış yarışı yorucu, uzun ve heyecanlı bir parkurdan oluşuyor. Şehir merkezine 4 km. uzaklıktaki Kızılağaç köyünde bulunan Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda hazırlanan test etapları yarışçıları bir hayli zorlayacak. Yer yer sert toprak zemine sahip olan parkur, Bodrum’un eşsiz manzarasına hakim bir alanda bulunuyor. Bodrum Arena Motosiklet Parkuru, fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak, doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan extreme ve enduro test etapları ile oluşturuldu. Hazırlanan test etaplarına ulaşımın rahat olması, yarışın farklı noktalardan kolaylıkla izlenebilmesine olanak sağlayacak. Parkurun seyirci etabı ise 150 dönümlük geniş bir alanda hazırlanan test alanı motor sporları tutkunlarının heyecanı daha yakından hmelerini sağlayacak.

Kaynak: (TMF) - Türkiye Motosiklet Federasyonu Editör: A2teker
Etiketler: Enduro, Sezonu, Bodrum’da, , ‘Rekor’la, Açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı