Haber
01 Nisan 2016 - Cuma 19:47 Bu haber 2885 kez okundu
 
YAMAHA XSR900: HÜKMETMEK İÇİN YARATILMIŞ
Yamaha'nın efsanevi Japon motosiklet yapımcısı Shinya Kimura ile ortaya çıkardığı "Faster Sons' felsefesinin son üyesi XSR900 ile retro tarzı ve yarış etkisiyle dünün ve bugünün hızlı çocuklarını bu doyuma ulaştırıyor....
Yeni Modeller Haberi
YAMAHA XSR900: HÜKMETMEK İÇİN YARATILMIŞ

Faster Sons felsefesi eski Yamaha motosikletlerinin sembolik tarzlarına ve tasarımlarına saygı gösterme inancıyla, sürüş kabiliyetinden asla ödün vermeden, karakterli harika motosikletler yaratmak için motosiklet teknolojisinin sınırlarını zorluyor...

 

XSR900 zamansız tasarımı ile, Yamaha'nın sportif DNA'sını ve öyküsünü yansıtırken  geçmişteki sembolik motosikletlere atıfta bulunuyor. XSR900 orijinal görünümü ile, plastik parçaların minimal kullanımı ile, bunun yerine duyuları ödüllendiren yüksek kaliteli bileşenler sunuyor. Alüminyum kapaklı 14 litre yakıt deposu, ön ve arka alüminyum çamurluklar, alüminyum yan kapaklar ve sportif alüminyum farlar ile bütünlüğe kavuşuyor ve iki kademeli dikişli selenin önünde sahne alıyor. Kontrast cilalı egzoz ucu kapağı ile mat siyah egzoz sistemi, tüm sürüş maceralarına derin bir egzoz sesi sağlıyor.

 

XSR900, 3 silindirli 850cc çapraz düzenli motoru ile, kendini gösterebilecek güce sahip... TCS, üç performans modu ile, yol koşullarına bağlı olarak tam ayarlanabiliyor. Özellikle şehir içi sürüşlerinde aracın çalıştırılması ve durdurmasında oluşturduğu hafif debriyaj hissi ile güven yaratıyor.

 

Sıralı 2 silindirli motosiklet eşit ayak pozisyonu sunuyor. Ön ve arka süspansiyon ayarları sürüşü kontrol altında tutuyor. Dikkatlice düşünülmüş ve tasarlanmış motor ve şasi paketi, gelişmiş elektronik ile birlikte XSR900, temel sürüş becerileri edinmiş ve giriş seviyesi motosikletinden ileri adım atmaya hazır olan sürücülere sunulabilecek her şeye sahip... Ayrıca Sports Heritage segmentinin bu yeniüyesi, motosiklet sürmenin gerçek değerini bilenler ve makinenin tasarım ve tarzına önem verenler için mükemmel bir seçim oluyor.

 

XSR900 Temel özellikler

Dikişli iki kademeli sele

Alüminyum retro yakıt depo kapağı

Alüminyum ön ve arka çamurluklar

Yuvarlak ön ve arka far sistemi

Geniş yelpazeli kişiselleştirmeye elverişli aksesuarlar

 

Şasinin önemli özellikleri

Hafif ağırlıklı CF pres-döküm alüminyum parçaları

Ayarlanabilir 41mm baş aşağı çatallar

Ayarlanabilir bağlantı tipi monokros arka şok sistemi

Daha dar ayak pozisyonu için şasi dışı pivot grubu

ABS: Standart donanım

TCS - Çekiş kontrol sistemi

 

Motor özellikleri

850cc sıralı 3 silindirli motor

Çapraz düzlem konseptli motor tasarım felsefesi

Derin doğrusal tork

Güçlü hızlanma ve çekiş için 270 derece krank

Yüksek d./dk'ya hassas, heyecan verici güç

Yamaha D-MODU motor güç kontrolü

 

Yamaha Motor hakkında:

Japonya'da bundan tam 60 yıl önce kurucusu Genichi Kawakami'nin uçak pervaneleri üretiminde kullanılan tezgahlarda ilk motosikletini geliştirmesiyle yollara çıkan Yamaha, bugün yılda ortalama 6 milyon adet motosiklet üreten, sürüş performansı ve teknolojisiyle milyonlarca müdavimi olan bir dünya markası... Türkiye'de 36 ilde 74 bayisi ile hizmet vermekte... Yamaha ürün gamına 2013 yılından bu yana, D'elight, X-Max400, MT-09, MT-07, MT-125, Xenter150, Tricity, MT-09 Tracer,  YZFR-25, YZF-R1M, MT-25, MT-10, XSR700 ve XSR900 gibi bir çok yeni ürün ekledi.

Kaynak: (Karnaval İletişim) - Karnaval İletişim Editör: A2teker
Etiketler: YAMAHA, XSR900:, HÜKMETMEK, İÇİN, YARATILMIŞ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı