Haber Detayı
07 Nisan 2015 - Salı 17:09 Bu haber 2770 kez okundu
 
YAMAHA FELSEFESİNİN YENİ TEMSİLCİSİ
03GEN-F VE 03GEN-X
Yeni Modeller Haberi


Yamaha Motor'un tamamen fütüristik bir yaklaşımla ortaya çıkardığı, GEN felsefesinin yeni  konsept modelleri  03GEN-f ve 03GEN-x tüm dünyada motosiklet kullanıcılarının beğenisine sunuluyor...

Yamaha tarafından "Yarışın Geleceği" temasıyla tasarlanan 03GEN-f modeli, "Eğilebilir Çok Tekerlekli" mekanizması ile fütürist bir his verirken, Yamaha'nın gelecekteki yarış imajını da ifade ediyor. Öte yandan tasarım teması "Kros" olan 03GEN-x ise, üç tekerleği ortaya çıkaran gelişmiş görünümlü şasiyi ve geçmişin geleneksel off-road tasarımı kombine ediyor.

 

TRICITY modeli temelinde yapılan bu iki konsept model, CMF (renk, malzeme,kaplama) dahil olmak üzere çeşitli tasarım detaylarıyla, "Eğilebilir Çok Tekerlekli" modellere ilham verecek gibi gözüküyor.

Kuruluşundan beri motosiklet oluşumunun merkezine tasarımı ve teknolojiyi yerleştiren Yamaha Motor, Ekim 2014'te GEN konseptlerinden çift ön tekerlek düzenine sahip geniş bir crossover motosiklet olan 01GEN modelini  ve Kasım 2014'te ise elektrik gücü destekli tekerlekli sandalye olarak açıklanan 02GEN modelini piyasaya sürmüştü. Oldukça ilgi gören bu tasarımların ardından şimdi ise  03GEN, GEN konsepti felsefesinin üçüncü ifadesini gözler önüne seriyor.

 

Bilgi için: www.yamaha-motor.com.tr


Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 03GENF, 03GENX
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Son Sayımız
Alıntı Yazarlar
a2Teker