301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
06 Mart 2018 - Salı 17:31 Bu yazı 801 kez okundu
 
KIŞ UYKUSUNA YATANLAR
Aslı Kafkas
aslikafkas@gmail.com
 
 

Doğada kış uykusuna yatan bir sürü canlı var, biz, bir takım  motosiklet kullanıcıları da onlardan biriyiz. Genelleme yapmayım dört mevsim motosikleti ile barışık yaşayan çok arkadaşımız var, kimi zevk için kimi mesleği gereği yaz kış motosiklet üzerinde. Ama biz, yağmurlu ve soğuk havalarda motoruna ve kendine kıyamayanlar familyası olarak Nisan ayını dört gözle bekleriz. Şunun şurasında ne kaldı ki zaten?!

Ekim sonu Kasım başı  gibi öper koklar garaja koyar, Nisan ayına kadar gider gelir bakar, tozunu alır, çalıştırır, bir iki ileri geri hareket ettir, “of” layarak O’nu o ıssız ve soğuk yerde bırakır eve çıkarız! Bu durum her sene bu şekilde devam eder.

Bu kış fazla kendimle baş başa kaldım sanırım, çoğu da aile baskısı ile “ kendini düşünmüyorsan kızını düşün” söylemleri beni bir parça realiteye itti. Son dönemlerde motosiklet üzerinde kaybettiğimiz, sevdiğimiz, özendiğimiz, takip ettiğimiz insanlar bir bir göçtüler. Bir parça da bunun etkisi ile “yeter artık Motosikletimi satacağım ve 4x4  araç alacağım, dağ tepe kamp hiç olmaz ise kızımla giderim, onu da götürürüm” dedim kendime ve satılık ilanı verdim. Bir yandan da içim kan  ağlıyor, neden diyorum kendime! Savaştım resmen, ilanımı bir pasife çekiyorum bir aktife alıyorum, bildiğin çocuk yani… Sonra “gerçek ben” kazandım bu savaşı… Satmıyorum motorumu, biraz daha gitsin böyle bu sevda… Bakalım bu bahar ve yaz ne maceralar bekliyor olacak bizi…

Haydi uyuyan motorcular az kaldı, rotaları çizin şimdiden, planlamaları yapıp bütçeyi çıkarın! kimi zamanda kafa nereye sen oraya olacak, bu kaçınılmaz zaten biliyoruz. Zaman zaman  feribotta başka bir motorcu ile tanışacağız, zaman zaman da bir köy kahvesinde çay içerken o kahvede ki köylüler ile memleketin halini konuşacağız, kimi zaman gümrükte 10 kilo kıyafet ile 30 derece sıcakta sıra beklerken söyleneceğiz ama yolun sonu güzel bir kumsala çıkacağı için gülüp geçeceğiz. Kimi Toroslardan aşağı inecek, kimi ege koylarını dolaşacak , zaman bulamayıp sadece Pazar günü kaçamağı yapabilecek olan  arkadaşlarımız ise İznik gölü maceraları ya da Edirne’de ciğer yeme etkinliği J ile mutlu olacaklar bir sonra ki hafta sonuna kadar… Mangallar yanacak, çadırlar kurulacak, ateş başında sohbetler ve daha niceleri…

Nisan ayı bahar ayı… Gelir bahar ayları gevşer gönül yayları…  Kış uykusu bitiyor arkadaşlar, motorları bakıma alalım, gönül yayları gevşeyebilir, çok da güzel olur ama amortisör yayları için aynı şeyi söyleyemeyiz ;)

Nice keyifli kilometrelere

 
Etiketler: KIŞ, UYKUSUNA, YATANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı