Yazı Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 21:23 Bu yazı 1947 kez okundu
 
Yüzündeki Anlamsız Gülümsemenin Nedenidir Motosiklet
Zafer Fatih ÖZSOY
zaferpro@gmail.com
 
 

“Neden Motosiklet?” sorusuna verilebilecek cevap, sayfalar dolusu yazsam bitmeyecek, yazdıklarım beni tatmin etmeyecek, sonu gelmeyecek gibi. İçimde en çok sesi yükselenleri aktaracağım.

 

Motosiklet sevgisi, ancak bu sürüş deneyimi şansına sahip olanların anlayabileceği eşsiz bir duygudur. H i s s e t m e k t i r her şeyden önce. Geçtiğin yolların kokusunu, rüzgarın yüzüne vuruşunu, her detayı, her sesi, her değişimi ve her güzelliği görmekten öte h i s s e t m e k t i r ve h i s s e t m e k t e n yaşayamaz insan. Tadı olmaz yaşadıklarının. Bir aracın içindeki güvenli pencerenin arkasından bakmaya hiç benzemez. Motosiklet, yaşamın içinde olmaktır.

 

"Dostluktur motosiklet"
Hiç tanımadığın diğer motosikleçiler ile selamlaşmaktır, yolda kalmamaktır, karşılıksız yardım etmek ve yardım görmektir. Gittiği her yerde sevilen adamdır, muhabbet eden, gülümseyen, doğayı ve tüm canlıları seven kişidir motosikletçi. Aynı teker izinden sürmek ve birbirini kollamaktır. Her zaman, dayanışmadır motosiklet, zamanımızda eksilen ve ihtiyaç duyulan duyguların bütünüdür.

 

"Tutkudur motosiklet"
Ona ulaşmak için aile, sevgili, akrabalar bile engel değildir. Tehtitler kifayesiz kalır çünkü motosiklet gerçek yol arkadaşıdır. Bunu bilen bilir, bilmeyen sadece kendini tüketir. Tutkulu insan cesur olur, onu tehlikeler ile korkutamazsın. Çılgın trafiğin ve bir sürü tehlikenin içinde korkusuz adamları görürsün, sürmeye devam ederler.

 

"Sevgilidir motosiklet"
Aşkın uğruna göze aldıklarına bir baksana. Bir çok dostunun sonu olur, sevdiklerini bile kaybedersin bazen motosiklet uğruna ama vazgeçmezsin işte. Seversin, kollarsın, bakarsın, üzerine titrersin, uzak kalsan özlersin. Kavuşunca sadece senin anlayabileceğin bir mutluluktur işte. Sen onu anlarsın o da seni. En ufak sıkıntısı olsa hissedersin tıpkı bir sevgili gibi. Sen onunla, o seninle ayakta durur. Sana verdiği duygularla seni sıkıntılara karşı diz çökmeyen biri haline getirir.

 

"Mutluluktur motosiklet"
Dertlerinden arınmaktır. Sürerken dertler, tasalar, sıkıntılar, depresyonlar rüzgara kapılır gider. Yüzündeki anlamsız gülümsemenin nedenidir motosiklet. Yaşamayı seven adamdır motosiklet tutkunu. “Ölmekten korkmuyor musun?” dediklerinde motosikletçi “evet korkuyorum ama yaşayamamaktan daha çok korkuyorum” diyen adamdır.

 

Birliktir motosiklet"
Büyük bir demir atlı ordudur motosikletçiler. Binlercesini bayramlarda, 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 10 Kasım’larda yeni zaman süvarileri olarak görebilirsin. Demir atlarına binip yollarda birlikte sürerler. Sadece onların anlayabileceği bir his onları birleştirir ve engel tanımadan ilerlerler.

 

Zafer Fatih ÖZSOY

 
Etiketler: Yüzündeki, Anlamsız, Gülümsemenin, Nedenidir, Motosiklet,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı